Search
Close this search box.
وبرا الکتریک

وایرشو – مشخصات، قیمت و خرید

سرسیم

در صنعت برق قطعات زیادی وجود دارد که به منظور ایجاد ایمنی بیشتر از آن ها استفاده می شود. وایرشو یکی از این قطعات است که در اتصال سریع و ایمن رشته های سیم و کابل کاربرد ویژه ای دارد. سرسیم وایرشو جایگزین مناسبی برای چسب برق می باشد. این دسته از سرسیم ها با جلوگیری از پخش شدن و آسیب دیدن رشته های سیم افشان، آن ها را یکپارچه کردن و خطر برق گرفتگی و در نهایت آتش سوزی را تا حد بالایی کاهش می دهند.

سرسیم وایرشو W&E یکی از انواع سرسیم هایی است که توسط مجموعه وبرا الکتریک تولید و در بازار لاله زار توزیع می شود. این سرسیم ها علاوه بر کیفیت مناسب و بالایی که دارند، با قیمت مناسبی نیز در اختیار کاربران قرار می گیرند.

مطالعه بیشتر : قیمت و خرید انواع سرسیم W&E

کاربرد سرسیم وایرشو

به طور کلی می توان گفت هر جایی که از سیم استفاده شده باشد، می‌توان اثری از انواع مختلف وایرشو پیدا کرد. عمدتا این سرسیم ها در تابلوهای برق، سیم کشی خودرو و وسایل نقلیه، ساختمان های مسکونی، کامپیوترها و به طور کلی موارد الکتریکی و الکترونیکی کاربرد دارند.

نحوه استفاده از سرسیم وایرشو

وایرشو از یک قسمت هادی لوله ای مانند ساخته شده است که در قسمت فوقانی سرسیم قرار گرفته است و هم چنین از یک بدنه عایق از جنس پلاستیک که در قسمت انتهایی سرسیم قرار گرفته است.

جنس قسمت هادی این سرسیم از مس با خلوص 99/95 % می باشد که روی آن توسط قلع آبکاری شده است. این روکش قلع از اکسیده شدن مس در مجاورت با هوا و رطوبت جلوگیری می کند. قسمت پلاستیکی این محصول نیز از PVC می باشد که خاصیت ضد اشتعال در مقابل گرمای زیاد را نیز دارد.

برای اتصال سیم و کابل ها به یکدگیر و یا به سایر تجهیزات الکتریکی توسط وایرشو، ابتدا باید مقداری از روپوش عایق سیم را جدا کرده تا به اصطلاح سیم لخت شود. سپس قسمت عایق وایرشو را روی قسمت عایق سیم و قسمت هادی روی قسمت لخت سیم متصل می شود. در نهایت این سرسیم با ابزار مخصوص پرس می شود تا اتصال مطمئن بین وایرشو و سیم برقرار باشد.

ابزار پرس وایرشو

ابزار پرس کابل ابزاری است که به کمک آن می توان اتصال دهنده های خاص مانند انواع سرسیم ها از جمله وایرشوها را بدون نیاز به لحیم کاری به کابل ها متصل کرد. 

ابزار پرس وایرشو

این ابزار برای کار بر روی کابل های با قطر کوچک یا بزرگ ساخته شده است و به انواع مختلف دستی، هیدرولیک ، پنوماتیک و برقی تقسیم بندی می شود که از بین آن ها، ابزارهای دستی محبوبیت بیشتری دارند. بعضی از این ابزارهای پرس به صورت تلفیقی توانایی پرس کردن کابل به سرسیم ، وایرشو و کابلشوها را دارد که از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هستند.

انواع وایرشو W&E

وایرشوها به انواع مختلف تکی و دوبل تقسیم می شوند که معمولا به صورت روکش دار می باشند. ولی در بعضی از موارد خاص از نوع بدون روکش آن نیز استفاده می شود که خیلی مرسوم نمی باشد.

وایرشو تکی روکش دار (E)

وایرشوهای تکی روکش دار دارای ورودی یک سیم و یک عایق قیفی شکل می باشند تا سیم به آسانی در آن قرار گیرد. برای نصب این وایرشوها، باید یک سیم را وارد سرسیم کرده و با ابزار مناسب پرس کرد. بیشترین کاربرد وایرشوهای تکی روکش دار در زیر ترمینال ها و داخل کلید پریز می باشد.

طول هادی مختلف برای هر سایز سرسیم وایرشو W&E برای انطباق با انواع ترمینال ها موجود می باشد و جنس و رنگ روکش آن ها نیز مطابق با استاندارد DIN آلمان تعیین می شود.

رنگ بندی وایرشو تک روکش دار

شیوه کد گذاری وایرشو تک روکش دار به صورت زیر است:

وایرشو تک روکش دار

وایرشو دوبل روکش دار (TE)

تمام ویژگی های وایرشوهـای دوبل روکش دار مشابه وایرشو تکی روکش دار است. تنها تفاوت این وایرشوها با نوع تکی روکش دار آن این است که دارای ورودی دو سیم به صورت همزمان می باشند.

رنگ بندی واسرشو دوبل روکش دار

شیوه کد گذاری وایرشو دوبل روکش دار به صورت زیر است:

وایرشو دوبل روکش دار

وایرشو بدون روکش

در این دسته از سرسیم وایرشو ها قسمت پلاستیکی سرسیم وجود ندارد و تنها قسمت فلزی آن در اختیار کاربران قرار می گیرد که قسمت هادی سیم داخل آن قرار گرفته و پرس می شود.

وایرشوهای بدون روکش فقط به صورت تکی وجود دارند.

تفاوت سرسیم و وایرشو

وایرشوهای W&E برای اتصال و نگهداری قسمت هادی کابل و سیم به شینه یا تجهیزات و اتصالات دیگر کاربرد دارد تا علاوه بر زیبایی و مرتب کردن دسته های کابل و سیم، موجب جلوگیری از بروز خطرات افزایش ایمنی آن ها می شود.

اما از سرسیم برای قراردادن سیم های رشته ای زیر پیچ یا اتصالات موقت دیگر استفاده می شود.

قیمت و خرید وایرشو برند W&E

مجموعه وبرا الکتریک با نزدیک به دو دهه سابقه فعالیت در زمینه تولید و توزیع تجهیزات الکتریکی، به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین تامین کنندگان این تجهیزات در صنعت برق شناخته شده است. هدف ما در این مجموعه ارائه خدمات به مشتریان و رعایت اصل کیفیت بالا همراه با قیمت مناسب می باشد.

شما می توانید برای مشاهده قیمت و خرید انواع سرسیم وایرشو W&E ، از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

66341699 - 66341703 - 66341673 - 66341743
33914059 - 33942315 - 33994533 - 33901836 - 33999160-3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تیم مجرب وبرا الکتریک در ارتباط باشید
33914059 - 33942315 - 33994533 - 33901836 - 33999160-3
66341699 - 66341703 - 66341673 - 66341743
کارشناس فروش خانم تجلی
کارشناس فروش خانم صادقی
کار شناس فروش آقای غلامی

شعبه مرکزی : لاله زار جنوبی - کوچه اتحادیه - پاساژ اتحادیه - طبقه 2 - پلاک 21

شعبه 2 : لاله زار جنوبی - کوچه شهید ترابی گودرزی - پاساژ مجتمع تجاری لاله زار - طبقه 3 - پلاک 3

شعبه 3 : لاله زار شمالی - نبش مصباح کریمی - پاساژ البرز 20 - طبقه 1 - واحد 212